Potravinové dpolnky

Produkty z rakytníka:

Rakytník rašetliakový je ker, pôvodne pochádzajúci z Himalájí, ale v súčasnosti je rozšírený po celom svete. Rakytník (Hippophae rhamnoides) je unikátne ovocie bohaté na kombináciu 10 vitamínov – antioxidantov, 15 stopových prvkov, olejov, nenasýtených mastných kyselín a iných biologicky aktívnych látok.

Nazýva sa tiež rastlina budúcnosti, jeho plody sú oranžové bobule, z ktorých jediný kus obsahuje dennú dávku vitamínu C. Má dermatologické, antisklerotické, protirakovinové, imunostimulačné, sedatívne aj antidepresívne účinky.


100%- ný extrakt z rakytníka BIO
200 ml

100%-ná BIO šťava z BIO rakytníka rešetliakovitého určená na priamu spotrebu. Šťava je lisovaná za studena z ručne zbieraných plodov rastliny s vysokým obsahom oleja. Bez pridaných konzervačných látok a sladidiel. Neriedené, pasterizované. Po otvorení spotrebujte do 10 dní. Maximálna denná dávka je 0,5dcl na osobu.


100%- ný rakytníkový sirup
250 ml

Rakytníkový sirup na prípravu nápojov je vyrobený zo 100% šťavy rastliny a cukru. Doporučený pomer riedenia 1:10


100%- ný sypaný čaj z rakytníka BIO
50 g

100%-ný BIO sypaný čaj je zmes šetrne sušených plodov, listov a jemných konárikov rakytníka rešetliakovitého. Doporučená príprava: 1 čajovú lyžicu čajoviny zaliať 2dcl vriacej vody a nechať 15 min. vylúhovať.


100%- ný olej zo semien rakytníka BIO
50 ml

Výživový doplnok. Na získanie 5 - 6 litrov tohto vzácneho oleja je potrebné 100 kg semien rakytníka, preto tento vzácny olej nie je dostupný po celý rok. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Odporúčané dávkovanie: 2×5 kvapiek, maximálne 10 kvapiek denne. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ukladajte mimo dosahu malých detí.


Ostatné produkty:


NUTRA Bona symba s Beta- Glukánmi - zdravé črevá
200 g

NUTRA BONA® symba s β-glukanmi obsahuje živé probiotické baktérie Lactobacillus acidophilus a rhamnosus, Bifidobacterium bifidum a longum, β-glukany a prebiotikum inulín, rutín, vitamíny E, B1, B2, kyselinu listovú a pantothenovú, vitamíny C, B6, B12 pre správnu funkciu imunitného systému, Biotin a Niacin, zinok, mangán, selén, sodík, draslík, vápnik, horčík, fosfor, železo, meď a chróm, ktorý prispieva k udržaniu optimálnej hladiny glukózy v krvi.


Nutra Thin - proti únave, vyčerpaniu
200 g

Lecitínový kokteil obohatený o biologicky viazaný vápnik, jód, selén, vitamíny skupiny B, C a E. NutraThin je práškový koncentrát pre prípravu posilňujúceho kokteilu. Jeho vysoký a vyvážený obsah účinných látok ho zaraďuje medzi doplnky výživy, ktoré účinne regenerujú celý organizmus a umožňujú predchádzať širokému spektru civilizačných ochorení.


REVITIN 365 - iontový nápoj na vitalitu
350 g

REVITIN® 365 s ActiVinom je unikátny iontový a ochranný nápoj s patentovanou technológiou, ktorý obsahuje L-karnitin, ActiVin®, taurin, 11 vitamínov (A, C, E, B1, B2, B6, B12, kyselina listová a pantothenová, Biotin a Niacin), 10 minerálov a stopových prvkov (draslík, sodík, vápnik, horčík, železo, meď, mangán, zinok, selén, jód).


LINIE Exclusiv - výživa pri úprave hmotnosti
500 g

LINIE Exclusiv je multifunkčný nápoj na väčší efekt pri chudnutí. Používa sa ako plnohodnotná náhrada 1 až 2 jedál denne. Chutný kokteil na črevnú hygienu a očistnú kúru. Pomoc pri diétach a na podporou detoxikácie celého organizmu.


Gastronut plus enzýmy - zdravé trávenie
50 toboliek

GASTRONUT® plus obsahuje unikátny komplex tráviacich enzýmov (Amyláza, Celuláza, Laktáza, Lipáza, Proteáza, Papain, Bromelain), štandardizované extrakty bylín (kurkuma dlhá, mäta pieporná, zemežlč lekárska, ihlica tŕnitá), fosfolipoproteiny, vápnik a horčík.


Lutein plus - komplexná výživa pre oči
60 toboliek

Lutein plus chráni oči pred poškodením sietnice a žltej škvrny a pri degenertívnych zmenách zraku. Chráni očí pred nepriaznivým vplyvom žiarenia (počítač, TV UV). Pomáha predchádzať problém s diabetickou retinopatiou.


Neurosil - pevné nervy a dobrý spánok
50 toboliek

Dokonalá kombinácia účinných látok v NEUROSIL® s využitím synergických efektov odpovedá najmodernejšiemu šetrnému trendu podpory psychiky. Najčistejšie výťažky z bylín spolu s extraktom z kakaových bôbov, aminokyselinou L-tryptophanom, s lecitínom a vitamínmi B6, B1, A, C, E a kyselinou listovou aktivuje všetky prirodzené mechanizmy ľudského tela, ktoré podporujú dobrú psychiku, schopnosť relaxácie a kvalitný spánok.


Gelasilk - podpora kolagénu, zdravé kĺby, nechty, vlasy
120 toboliek

GELASILK® s chondroitinom obsahuje enzymaticky hydrolyzovanú želatínu a chondroitin sulfát žraločieho pôvodu, ktoré sú hlavnými zložkami stavebnej hmoty všetkých spojivových tkanív (kĺbov, väzív, šliach, aj vlasov, nechtov a pokožky, tvorí aj základ kostí).


Praeostin - v menopauze, proti osteoporóze
120 toboliek

PRAEOSTIN® obsahuje rôzne zdroje vápniku, horčík, vitamín D3, ktoré majú pozitívny vplyv na udržanie zdravých kostí a zubov, kyselinu listovú, vitamín K1 a B12, bór, kremík, zinok, meď, mangán, molybdén a fytoestrogeny pre ženy v období meno pauzy.


Rybí olej s jemnou citrónovou chuťou
500 ml

Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny sú látky nevyhnutné pre vývoj a činnosť mozgu, navyše podporujú centrálnu nervovú sústavu, ovplyvňujú správnu funkciu sietnice v oku, pozitívne pôsobia na imunitný systém a znižujú výskyt zápalov i alergických reakcií. Dostatočný príjem týchto esenciálnych kyselín môže pomôcť znížiť hladinu LDL cholesterolu v krvi, a tým chrániť srdcovo-cievny systém, potlačiť únavu a čiastočne aj depresiu. Omega-3 nenasýtené kyseliny môžu tiež pomáhať čeliť riziku artritídy, astmy, lupienky, obličkových porúch alebo rakoviny.

Do svojho jedálnička by Omega-3 nenasýtené kyseliny mali zaradiť už nastávajúce mamičky, pretože kyselina dokosahexaenová (DHA) a kyselina eikosapentaenová (EPA) majú vplyv na zdravie dieťaťa dokonca už pred jeho narodením. Tieto kyseliny počas tehotenstva ovplyvňujú rast a vývoj plodu, predovšetkým jeho mozgu a centrálnej nervovej sústavy. Chránia ho aj pred rizikom predčasného narodenia, posilňujú jeho obranyschopnosť a tiež preventívne pôsobia proti vzniku chronických chorôb.