IRIDOLÓGIA

„Oko nie je len oknom do duše, oko je mapou nášho tela.“

regina terapia

Spoznajte svoje oči !

„Oči sú nielen oknom do duše, ale aj mapou celého nášho tela.“

Okrem genetiky – toho, čo sme zdedili po rodičoch a prarodičoch, sa v očiach zobrazuje aktuálny stav orgánov, chemické a fyzikálne zmeny, zápalové a degeneratívne procesy podľa lokalizácie na očnej dúhovke, zreničke alebo bielku.
Každá časť dúhovky ( iris ) zobrazuje určitú časť tela , takže keď sa na nej vytvorí nejaká anomália napr. lagúna, prípadne vyskytne škvrna, môže to značiť , že sa v tele niečo deje. Aj keď niektoré znaky a pigmenty máme od narodenia, čo súvisí s našou genetikou po predkoch, oko sa počas života mení podľa nášho zaobchádzania s telom. Mení sa zloženie našej krvi a lymfy, čo sa ukazuje ako zosvetlenie alebo zmatnenie rôznych miest na dúhovke a pri dlhodobom zanedbávaní správnej a potrebnej životosprávy naopak miesta na dúhovke tmavnú.
Iridológovia sa naučili tieto znaky rozoznávať a postupne vytvorili presnú mapu nášho tela ako odraz reflexných zón jednotlivých orgánov a častí ľudského organizmu.
A nielen to - oko nám odhaľuje skutočný stav organizmu s prognózou do budúcnosti, pokiaľ sa zásadne nezmení životný stereotyp. Je to možné vďaka nášmu mozgu, ktorý premieta na dúhovku, ako premietačka na filmové plátno, celý obsah a proces nášho tela.

Mapa pravého oka - Projekcia pravej časti tela

regina terapia

Mapa ľavého oka - Projekcia ľavej časti tela

regina terapia

Pohľad do histórie

Hoci sa história iridológie začala písať už pred vyše 2000 rokmi v Egypte, Tibete a Číne, na čas sa vytratila zo svetových dejín medicíny. Do povedomia modernej spoločnosti prenikla až v 19. storočí, keď ju znovuobjavil Ignatz von Peczely, maďarský lekár a homeopat, ktorý zostavil aj prvú iridologickú mapu. V súčasnosti sa irisdiagnostika používa vo vyspelých krajinách sveta ako je Austrália, Rusko, Nemecko, Španielsko, Portugalsko, Anglicko či Spojené štáty, kde sídli aj Medzinárodná asociácia praktických iridológov / IIIPA /. Prenikla aj do Českej republiky a Slovenska www.asociaciairidologov.sk.

Čo všetko dokáže pohľad do oka určiť ?
Irisdiagnostika je bezbolestná diagnostická metóda patriaca do alternatívnej medicíny, ktorou dokáže skúsený irisdiagnostik posúdiť rôzne značky, znamienka a farby na dúhovke / iris – farebná časť oka /, rôzne deformácie na zreničke, a rôzne cievky či anomálie na očnom bielku.

Zistiť sa dá napr. : akútne a chronické oslabenia jednotlivých orgánov, stav tráviaceho systému / žalúdok, tenké črevo, hrubé črevo, žlčník, pečeň, pankreas /, schopnosť vstrebávať živiny zo stravy, stav srdca a cievneho systému, hemoroidy, kôrnatenie tepien, riziko zvýšeného cholesterolu, nábeh na cukrovku, príčinu obezity, kožných problémov, prekyslenie, stav chrbtice, kĺbov, sklony k reumatizmu, dne a osteoporóze, hormonálne poruchy, poruchy štítnej žľazy, toxické látky v tele, blokácie lymfatického systému a teda náchylnosť k rôznym infekciám, poruchy koncentrácie, spánku, vplyv stresu, mentálne poruchy, migrény, náchylnosť k alergiám, nedostatok pitného režimu a mnoho ďalšieho...
A čo sa v očiach zistiť nedá?
Sú to odoperované orgány – môžeme však v očiach sledovať ako sa telo s operáciou vyrovnáva. Zle sa diagnostikujú obličkové a žlčníkové kamene, pretože nie sú s nervovou sústavou spojené. A ani to, či je žena tehotná, lebo tehotenstvo je pre telo prirodzený stav.

Z čoho sa konzultácia skladá?

Klienti, ktorí prídu na konzultáciu si nemusia so sebou nič priniesť. Vyšetrenie môžu podstúpiť, aj keď sú unavení alebo majú umelé bezfarebné šošovky. Je to vhodné vyšetrenie aj pre deti od ½ roka, hlavne kvôli rodičom, ktorí tak dostanú čím skôr potrebné informácie o svojom dieťati, napr. o náchylnosti k nejakému druhu alergie, o príčine slabej imunity, alebo tráviacich ťažkostí... Používam lupu / 9x zväčšenie / a bočné osvetlenie. Prezretím celého oka odčítam z očného bielka, dúhovky a zreničky všetky viditeľné značky a anomálie. Na základe vyhodnotenia týchto znakov, odporučím vhodnú terapiu stravou, bylinkami, doplnkami, pohybom, dýchaním, ako aj duševnú liečbu, ktorou eliminujeme vplyv stresu, nevhodné návyky a zacyklené postoje.
Určím aj genetickú konštitúciu, vďaka ktorej môžete lepšie pochopiť svoje dispozície k chorobám, dedičstvo po predkoch, prednosti a oslabenia svojho tela a psychiky.
V očiach máme úžasný potenciál informácií na sebapoznanie.

Pozývam každého záujemcu na cestu sebapoznania a objavovania vlastných možností organizmu a psychiky analýzou oboch očí metódou irisdiagnostiky.
regina terapia